Сергій Костянтинович Всехсвятський ( 1905-1984)
«Вивчаючи Всесвіт, астрономи ніде не знаходять його кінця. Всесвіт безмежний»
Коротка біографія

Сергій Костянтинович Всехсвятський народився 20 червня 1905 року в Москві в родині священника. З раннього дитинства він почав мріяти про астрономію. Але соціальні потрясіння в російському суспільстві 1917 року змусили його вже з раннього віку заробляти собі на хліб насущний. Юному гімназисту доводилось працювати то кур’єром, то поштарем, то робітником у будівельній бригаді. Але після роботи вечорами він регулярно відвідував підготовчі курси до ступу в університет, щоб стати астрономом.

Шульман Леонід Маркович (1936 – 2007)
Нака - це майбутнє!
Коротка біографія

Народився 23 грудня 1936 року у Києві. Батько — Марк Шульман, мати — Евгенія Сорока.

У 1959 році закінчив Київський університет (кафедра астрономії та фізики космосу).

Деякий час працював лектором у Київському планетарії.

Чурюмов Клим Іванович (1937 — 2016)
Українець, який осідлав комету
Коротка біографія

Був четвертим з восьми дітей Івана Івановича та Антоніни Михайлівни Чурюмових. Батько загинув під час Другої світової війни у 1942 р.

У 1949 р. сім’я Чурюмових переїхала до Києва. Після сьомого класу він вступив до Київського залізничного технікуму, який закінчив із відзнакою в 1955 р. Отримав рекомендацію до вступу у вищі навчальні заклади.

Вступив на фізичний факультет Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка (спеціальність «фізика-астрономія»). Після його закінчення, у 1960 р., був направлений на полярну геофізичну станцію в бухті Тіксі Якутської АРСР. Там він досліджував полярні сяйва, земні струми та іоносферу.

Сергій Костянтинович Всехсвятський (1905-1984)
Коротка біографія

Сергій Костянтинович Всехсвятський народився 20 червня 1905 року в Москві в родині священника. З раннього дитинства він почав мріяти про астрономію. Але соціальні потрясіння в російському суспільстві 1917 року змусили його вже з раннього віку заробляти собі на хліб насущний. Юному гімназисту доводилось працювати то кур’єром, то поштарем, то робітником у будівельній бригаді.  Але після роботи вечорами він регулярно відвідував підготовчі курси до ступу в університет, щоб стати астрономом.

Інші відомі особистості