Придбати квитки

Київський планетарій це унікальне місце, де фантастика стає реальністю, а зоряне небо милує нас красою та відкриває свої таємниці в будь-який час доби та за будь-якої погоди.

Сьогодні Київський планетарій – це особливе поєднання спеціально спроектованої будівлі та синтезованої системи, що складається з оптико-механічного проектора зоряного неба «Планетарій» та цифрової проекційної системи. Це дозволяє демонструвати видовищні програми та фільми у форматі 360º на одному з найбільших в Європі напівсферичних куполів!

Яскраве зображення високої роздільної здатності на куполі формується за допомогою 12 потужних проекторів.

Завдяки новітнім технологіям Ви відчуєте на собі ефект присутності та зможете насолодитись неймовірними спецефектами, зануритесь у глибини Всесвіту і відкриєте для себе його таємниці.

Оновлений Київський Планетарій не має аналогів серед планетаріїв та сферичних кінотеатрів України та більшості країн світу.

Як працює планетарій?

Технічні характеристики:

  • Діаметр куполу — 23 метри
  • Висота куполу — 11,5 метрів
  • Кількість місць — 296
  • Астрономічні ефекти — метеорний дощ, рух комети, зміна фаз Місяця, затемнення Сонця, болід, полярні сяйва.

Київський планетарій одночасно оснащений двома проекційними системами:

  • оптико-механічна система Zeiss Mark IV, виробництва компанії Carl Zeiss, встановлена у 1988 році;
  • надсучасна цифрова проекційна система DX12 виробництва компанії Front Pictures, встановлена в 2016 році.

Оптико-механічний проектор зоряного неба розроблений компанією Zeiss є представником легендарної лінійки проекторів, з яких почалась епоха планетаріїв. Апарат складається з двох сфер, з’єднаних між собою. Апарат проектує близько 6 500 зірок Південної та Північної півкулі за допомогою потужних ламп. Проектор може обертатися в трьох вимірах, реалістично відображає зоряне небо та його зміни протягом року.

Цифрова проекційна система Front Pictures DX12 була розроблена парнерами Планетарію, українською компанією Front Pictures. Система складається з 12 цфрових проекторів, підключених до надсучасного сервера, який створює на куполі яскраве зображення з роздільною здатністю 4К. Програмне забезпечення дозволяє демонструвати сучасні фільми формату 360 з ефектом 3D, робити інтерактивні лекції за допомогою астрономічної комп’ютерної програми SpaceTime360, проводити презентації за допомогою Presenter360 та розважати відвідувачів за допомогою музичного візуалізатора Meduza360.

Зі встановленням цифрової системи Київський планетарій приєднався до міжнародної спільноти сучасних планетаріїв. Проекційна система дозволяє планетарію демонструвати найкращі сферичні фільмі та створювати власні сучасні лекції і програми, завдяки поєднанню високотехнологічного обладанання та досвіченого лекторського персоналу у співпраці з провідними ІТ-компаніями. Новітня технологія повнокупольного відео дозволяє глядачам поринути у глибини Всесвіту і відчути себе безпосереднім учасником космічної подорожі.